محل لوگو

کنترل کیفیت


موضوع تحقیق :

 کنترل کیفیت

 

 فهرست مطالب

 

عنوان

 

مقدمه

 

واحد كنترل كيفيت

 

تجهیزات و امکانات واحد کنترل کیفی

 

امکانات اطاق اندازه گیری و آزمایشگاه کالبیراسیون

 

مديريت كيفيت و بهره‌وري

 

بهره ‌وري

 

انواع بهره‌وري

 

عوامل مؤثر در بهره‌وري

 

كيفيت

 

مديريت كيفيت جامع

 

بالا بردن سطح کيفيت و توانايی خود کنترلی در توليد محصولات و ارائه خدمات

 

سیستم های مدیریت کیفیت ، سری استاندارد های ISO 9000

 

سیستم کنترل کیفیت در موسسه های حسابرسی

 

آشنایی با: کمیته کنترل کیفیت سازمان حسابرسی

 

مدیریت پروژه

 

منابع

 
   

 

 

مقدمه

در سالهاي اخير کنترل کيفيت و مديريت کيفيت به صورت واژه‌هاي آشنا براي صنايع کشورمان درآمده‌اند ولي هنوز در بسياري از صنايع هر چه مدعي بهره‌گيري از اصول اين روش ادعا به عمل مي‌آيد ولي اقدامات عميق ، علمي و گسترده بسيار فاصله دارد. در حالي که يکي از موثرترين اقدامات براي بهره‌وري واقعي صنايع کشور و حفظ منافع مصرف کنندگان و دست يافتن به بازارهاي صادراتي و در نهايت تامين منافع ملي ، به بهره‌گيري از اصول علمي کنترل و مديريت کيفيت وابسته است . در اين مقاله به 12 فاکتور اساسي در اين زمينه‌ها توجه شده است و نيازهاي هر يک از اين فاکتورها نيز به صورت عبارات کوتاه ، اما نشانگر طريق و شيوه موردنياز بيان گرديده‌اند

در مهندسی و تولید صنعتی، بخش کنترل کیفیت و مهندسی کیفیت به بخشی گفته می‌شود که به درست کردن روش‌هایی مشغول است تا کارخانه بتواند بوسیله آن روش‌ها از مرغوبیت و مشتری‌پسند بودن کالاهای تولیدی خود مطمئن گردد. این روش‌ها و سیستم‌ها معمولاً با همکاری با دیگر رشته‌های مهندسی و بازرگانی طراحی می‌شوند.

یکسان بودن تقریبی برجسته‌کاری‌های ستون‌ها و دیوارهای تخت جمشید، نیایشگاه‌های مصری و یونانی و دیگر سازه‌های باستانی نشانگر اینست که موضوع کنترل کیفیت از دیرباز نزد بشر وجود داشته است.

واحد كنترل كيفيت

 

واحد كنترل كيفيت با ايجاد سيستم كنترل دقيق و استفاده از تجهيزات وپرسنل مجرب بخش وسيعی از تستها و كنترلهای لازم در زمينه های مختلف از جمله موادخام , پروسه ساخت و آزمايشهای لازم را عهده دار است. واحدهای زير مجموعه كنترلكيفيت گروه ساخت تجهيزات به صورت ذيل می باشند.


الف: واحد مهندسی وبرنامه ریزی کیفیت

در این واحد دستور العمل های مربوطه به نحوه ارزیابیکیفیت، تست های مورد لزوم در عملیات تولید، تهیه QCTM و QCPLAN با در نظر گرفتن ردههای بازرسی، آدیت محصول، تجزیه و تحلیل گزارشات آماری، تهیه و کنترل FINAL BOOK بااستناد به استاندارد های معتبر انجام می گردد.


ب: کنترل کیفیتدریافت کالا

در این واحد کلیه مواد ورودی به شرکت با توجه بهاستاندارد، نقشه، مشخصات فنی و ... بطور دقیق کنترل و پس از تائید به کارگاه ساختارسال می گردد.

ج: کنترل کیفیت ساخت:

این واح خود شاملسه بخش کنترل کیفی عملیات اولیه، کنترل کیفی جوشکاری و کنترل کیفی ماشینکاری میباشد که هر یک از این واحد ها نقش بسزائی در امر کنترل کیفیت قطعات را بعهده دارند. در بخش کنترل کیفی جوشکاری با توجه به حساسیت جوشکاری قطعات کلیه فعالیت ها وعملکرد های واحد جوشکاری از مونتاژ قطعات ساده تا جوشکاری آنها تحت نظارت بازرسینمجرب آن وحد بر اساس Qcplan و QCTM تنظیمی انجام می شود که از آنجمله می توان بهکنترل فرآیند ها، کنترل مدارک جوشکاران، کنترل روش های اجرائی در جوشکاری، نظارت برچگونگی مونتاژ قطعات، کنترل روند جوشکاری و نهایتا کنترل قطعه تمام شده مطابق با QCTM می باشد. ماحصل این روند تهیه مدارک کیفی و چک لیست های کنترلی در واحد کنترلکیفی جوشکاری می باشد.

د: آزمایشگاه (متالوژی وشمیی)


مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 55

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما